Organizacja Pracy

Godziny otwarcia

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. W Wigilię i Sylwestra przedszkole czynne jest w godzinach
7:30 do 14:00. W sytuacjach indywidualnych dziecko może przebywać w przedszkolu po godzinie 18.00.

W czasie wakacji zapraszamy również dzieci nie uczęszczające do naszego przedszkola.

Wiek dzieci

Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 2,5 do 7 lat.

Grupy

Grupy liczą od 10 do 15 dzieci. Mała liczba dzieci w grupie zapewnia indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka.

Ramowy plan dnia

7.30 – 8.45 → przyprowadzanie dzieci do przedszkola, zabawy dowolne

8.45 – 9.15 → śniadanie

9.15 – 12.00 → zajęcia programowe: dydaktyczno-wychowawcze, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczne, artystyczne i sportowe, zajęcia na świeżym powietrzu, drugie śniadanie

12.00 – 12.30 → obiad

12.30 – 14.30 → odpoczynek poobiedni

14.30 – 15.00 → I podwieczorek

15.00 – 16.30 → wyjście na plac zabaw, zabawy dowolne, zabawy zorganizowane przez nauczycieli, praca indywidualna z dzieckiem, zajęcia dodatkowe

16.45 – 17.15 → II podwieczorek

17.15 – 18.00 → zabawy dowolne, rozchodzenie się dzieci do domu

Prawidłowe żywienie

Dbając o rozwój dziecka w czasie intensywnego wzrostu zapewniamy dzieciom odpowiednio zbilansowane posiłki, które zawierają najwyższe wartości odżywcze i energetyczne. Jadłospis jest przygotowany zgodnie z normami zalecanymi przez dietetyków dziecięcych. Przestrzegamy ponadto diet uwarunkowanych zdrowotnie i światopoglądowo. Rodzice codziennie mogą zapoznać się
z aktualnym jadłospisem.

W czasie posiłków nasze dzieci mogą jeść w zależności od ich potrzeb. Nie limitujemy posiłków, każde dziecko zawsze może poprosić o dokładkę. Nauczyciele zachęcają również do próbowania nowych dań, ale nie zmuszają dzieci do jedzenia. Przy stole przekazujemy dzieciom zasady dobrego zachowania i ćwiczymy umiejętności posługiwania się sztućcami.

Czas relaksu

Po obiedzie jest czas na relaks i wypoczynek. Młodsze dzieci mają możliwość poobiedniej drzemki na wygodnych leżaczkach. Ponieważ indywidualne potrzeby dzieci są bardzo różne, jeśli nie mają one ochoty na spanie, mogą przy spokojnej muzyce przeglądać książeczki, słuchać opowiadań czytanych przez nauczycieli odpoczywając po porannych zajęciach oraz po smacznym przedszkolnym obiedzie.

Zabawy na świeżym powietrzu

Pobyt na dworze to ulubiona forma spędzania czasu przez dzieci bez względu na porę dnia i porę roku. Dzieci oprócz rekreacji na placu zabaw, odwiedzają parki i pobliskie tereny zielone. Każde wyjście na spacer to radość odkrywania świata. Dzieci obserwują zmieniające się pory roku, zjawiska atmosferyczne i przyrodnicze, a nauczyciele starają się wzbudzić w dzieciach jak największe zainteresowanie oraz uwrażliwić je na piękno i bogactwo otaczającej przyrody. Dużą przyjemność sprawiają dzieciom gry zespołowe, zabawy i konkursy na świeżym powietrzu.